JEVGENIJAM BORODAVKO 9. VIETA EIROPAS ČEMPIONĀTĀ PRĀGĀ!


Jevgenijam Borodavko 9. vieta Eiropas Čempionātā Prāgā!

No 19-21 Novembrim notika Eiropas čempionāts pieaugušajiem Čehijā, Prāgā. Sacensībās piedalījās 345 sportisti no 40 valstīm.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja mūsu kluba sportisti Aleksejs Zarudņevs un Jevgenijs Borodavko ar treneri Vladimir Grill priekšgalā.

Diemžēl savainojuma dēļ Aleksejam nebija iespēja cīnīties.

Jevgenijs pirmo apli bija brīvs, bet otrajā viņam stājās pretīm 2018 gada Eiropas čempions Toma Nikiforovs no Beļģijas. Cīņa notika bez jebkādiem kompromisiem abi sportisti aktīvi uzbruka un pamatlaikā uzvarētāju nevarēja noskaidrot, toties golden score Jevgenijs saņēmās un parādija raksturu izpildot pretuzbrukumu uz atzīmi IPPON gūstot uzvaru otrajā aplī!

Apakšgrupas pusfinālā Jevgenijs satikās ar savu patstāvīgo konkurentu Peter Paltchik no Isrāelas, kurš dotajā brīdī atrodas 2 vietā pasaules reitingā. Sportisti savstarpēji tiekas jau 8 reizi un viņu savstarpējā duelī rezultāts bija 4-3 Israelas sportista labā. Cīņa bija līdzvērtīga un pamatlaikā sportisti bija līdzvērtīgi, golden score sportisti turpināja cīņu un neviens negribēja atkāpties, bet tomēr ar tiesnešu lēmumu sportistam no Isrāelas izdevās izcīnīt uzvaru. Vērts atzīmēt, ka Peter Paltchik turpmāk uzvarēja visās cīņās un kļuva par 2020 gada Eiropas čempionu, bet Jevgenijs Borodavko ierindojās dalītā 9. vietā.

Šis starts ļāva mūsu sportistam iegūt tik ļoti nepieciešamos atlases punktus uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm un ļaus Jevgenijam pacelties reitingā uz 4! vietām un dotajā brīdī Jevgenijs atrodas pēc reitinga tiešajā kvalifikācijā uz Tokijas spēlēm!

Apsveicam Jevgeniju un viņā treneri Vladimir Grill kā arī visus kluba biedrus, atbalstītājus.

Šajā gadā sportistiem turnīri vairs netiek plānoti tādēļ 2020 tiek noslēgta ar cienīgiem rezultātiem!

Aleksejs Zarudņevs U23 EČ – 5.vieta

Jevgenijs Borodavko pieaugušo EČ – 9.vieta