VECAIS KIMONO


Šogad projekta “Vecais kimono” iedvesmotais un dibinātājs Vladimirs Šestakovs ar komandu atsaka džudo filmu veidošanu. Pirmā filma, kuras noslēguma daļas filmēšana norisinājās šī gada vasarā Rīgā, būs par pazīstamiem Gruzijas džudistiem un džudo attīstību Gruzijā. Gaidot jaunās filmas, mēs vēlāmies piedāvāt jūsu uzmanībai noskatīties sērijas no šī lieliskā projekta, kuras līdz šim nebija iespējams redzēt.
Kā pirmo filmu no projekta “Vecais kimono” piedāvājam noskatīties par izcilu treneri Vladlenu Andrejevu.

Video

Video turpinājums

Šim cilvēkam ir interesanta un neparasta biogrāfija, Vladlens Andrejevs ir dzimis 1924.gadā 8.jūlijā Čerņigovā. Desmit gadu vecumā kopā ar vecākiem pārceļas uz Maskavu.
Kopš 1950.gada viņš strādāja Maskavas pilsētas padomē “Dinamo” un IeM kara institūtā. .
Trenera gaitas uzsāka 1946.gadā Maskavas milicijā. 1961.gadā decembrī Vladlens Andrejevs kopā ar tiesnešu komisijas priekšsēdētāju Dmitriju Guļeviču apmeklēja 3.pasaules čempionātu džudo, kas norisinājās Parīzē. Pēc šī brauciena PSRS sporta komitējas vadība pieņēma lēmumu attīstīt džudo PSRS. Par izlases komandas galveno treneri tika nozīmēts Vladlens Andrejevs.
Vladlena Andrejeva vadībā PSRS izlase draudzības cīņās uzvarēja kāra spēku komandu no Čehoslovākijas (7:1) un Francijas džudistus (6:2; 6:2; 5:3).
1962.gadā maijā izlases komanda startēja pirmajās oficiālās sacensībās – Eiropas čempionātā, Essen. Galvenais treneris bija Vladlens Andrejevs, trenera palīgs – Vasilijs Maslovs, komandas vadītājs bija sambo cīņas federācijas priekšsēdētājs S.Roždestvenskijs. Par sudraba medaļas ieguvēju kļuva Boriss Miščenko, bet bronzas medaļu izcīnīja Alfreds Karašuks.
Izlases komandas galvenā trenera amatā Andrejeva sportisti piedalījās trijās Olimpiskās spēlēs, piecos pasaules čempionātos un 14 Eiropas čempionātos. Viņa vadībā septiņpadsmit PSRS izlases dalībniekiem kļuva par PSRS nopelniem bagātiem sporta meistariem, bet Vladlens Andrejevs bija PSRS nopelniem bagātais treneris.