BĒRNU DŽUDO FESTIVĀLS LIDO 2018 RĪGAS SPORTA MANĒŽĀ 3.-4.NOVEMBRĪ


No sākumā neliels ieskāts vēsturē. Ne daudzi zina, ka rīdzinieki ar džudo iepazinās Rīgas Sporta manēžā. Tieši šeit 1967.gadā notika grandiozā cīņa starp Holandes un PSRS izlases komandām. Tieši to reiz Holandes komandas sastāvā uz tatami iznāca „čempionu čempions” Antons Hesinks, pirmais eiropietis, kurš izbeidza japāņu džudistu uzvaru virkni nozīmīgākajos turnīros. 1964.gadā 23.oktobrī Hesinkam izdevās fināla cīņā pārspēt mājinieku un turnīra favorītu Akio Kaminagi, un kļūt par pirmo Olimpisko čempionu absolūtajā svara kategorijā. 1997.gadā japāņu meistari atzina Antona Hesinka tehniku un talantu un piešķīra viņam 10.dan – vienīgām eiropietim.

Bet atgriežamies pie festivāla… Festivālam ir savas tradīcijas. Pirmo reizi festivāls Rīgā bija organizēts 2007.gadā. Kopš tā laikā tika organizēts septiņas reizes, un katru reizi tajā satiekas simtiem puišu un meitenes, kuri vēlējās ne tikai pacīnīties uz tatami, bet arī apskatīties mūsu skaisto pilsētu, atrast jaunus draugus uz paziņas. Turnīru ir apmeklējuši sportisti un viņu treneri no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Turcijas, Polijas, Šveices, Beļģijas, Izraēlas un Vācijas…

Starp turnīra goda viesiem bija izcili sportisti: Olimpiskais čempions Sergejs Novikovs, daudzkārtējais starptautisko turnīru uzvarētājs, Eiropas čempions, Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs ne tikai džudo, bet arī sumo, leģendārais Habiļ Biktašev, Krievijas nopelniem bagātais treneris, sporta centra vadītājs Vladimirs Zajcevs. Pēc kluba prezidenta Gunāra Ķirsona ielūguma, turnīra atklāšanā piedalījās Latvijā pazīstami politiķi, biznesmeņi. Džudo pasaulē pazīstami – Seulas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, sporta meistars Vladimirs Šestakovs un Maskavas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Aleksandrs Jackevičs darīja visu, lai turnīrs tiktu organizēts augstākajā līmenī. Sacensību organizatori mainīja turnīra formātu, lai padarītu to aizraujošāku un neparedzamāku.

Šogad festivālā piedalījās jaunie sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, un Ukrainas. Protams arī kupla skaita bija Latvijas džudo klubu sportisti. Turnīrs notika uz pieciem tatami, uz kuriem cīnījās vairāk nekā 600 džudisti. Turnīrā atklāšanas ceremonijā ar dinamisku priekšnesumu uzstājās Rīgas Allas Duhovas deju studija “ТОDES”. Turnīra viesus un dalībniekus izklaidēja mūsu kluba talismans – lapsēns KITSUNE, kurš pārtraukumos fotografējas ar festivāla dalībniekiem un viesiem. Ieraugot lieliski noformēto zāli, precīzu tiesnešu un ORG komandas darbu, var secināt, ka turnīra organizācijā tika ieguldīts liels darbs.

Festivāla goda viesi bija
Gunārs Ķirsons – Džudo kluba LIDO prezidents.
Vladimirs Šestakovs – Džudo kluba LIDO valdes priekšsēdētājs, Seulas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs.
Jevgēnijs Borodavko – Eiropas un pasaules čempions U-21, 3-kārtējais Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs, triju Olimpisko spēļu dalībnieks.
Vsevolods Zeļonijs – LDF prezidents, Sidnejas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, 3.vieta pasaules čempionātā, 3-kārtējais Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs, 2-kārtējais Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs.

Šogad festivāls tiek organizēts pazīstama Latvijas džudista Venta Čakstiņa piemiņai. Turnīru apmeklēja daudzi Latvijas pazīstami džudisti, kuri bija Venta tuvie draugi uz tatami un dzīvē, kā arī viņa tuvinieki. Venta tēvs un džudo kluba LIDO prezidents Gunārs Ķirsons silti sveica turnīra dalībniekus. Sirsnīgus un aizkustinošus vārdus par Ventu teica viņa treneris Vjačeslavs Bondarenko. Iepriecināja arī sacensību komandu kopvērtējuma rezultāti, kur mūsu komanda izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojas Koenig komanda no Kaļiņingradas, bet trešo vietu izcīnīja Vsevoloda Zeļonija sporta skolas komanda.

REZULTĀTI:

Ruslans Azizs Valijs

1.vieta V.Moisejevs
Evita Ezera 1.vieta

A.Azarovs

Evelīna Graumane

1.vieta V.Grills
Ēriks Homka 1.vieta

V.Minginovičs

Aleksijs Ivaščenko

1.vieta V.Grills
Nikolajs Sidoriks 1.vieta

V.Grills

Aleksandrs Stoma

1.vieta V.Grills
Maksims Taraskins 1.vieta

V.Moisejevs

Mihails Volodenoks

1.vieta V.Moisejevs
Daniels Abaļihins 2.vieta

V.Moisejevs

Aleksejs Bessoļcevs

2.vieta A.Azarovs
Maksims Bizāns 2.vieta

V.Minginovičs

Reinis Krīgers

2.vieta AAzarovs
Maksims Tihonovs 2.vieta

V.Moisejevs

Kirills Ņemčikovs

2.vieta V.Moisejevs
Deniss Žizņevskis 2.vieta

A.Azarovs

Artjoms Homenko

3.vieta V.Grills
Timurs Isakovs 3.vieta

A.Petrovskis

Jerofejs Markovs

3.vieta A.Mīlenbergs
Kirills Markovs 3.vieta

A.Mīlenbergs

Ēriks Miķelsons

3.vieta A.Mīlenbergs
Artūrs Smalovijs 3.vieta

A.Petrovskis

Daniils Vasiļjevs

3.vieta V.Minginovičs
Maksims Šenderovs 3.vieta

V.Grills

Mūsu kluba vadība, treneri, sportisti un viņu vecāki ir izdarījuši visu iespējamo, lai turnīrs izdodas skaists un notiktu bez aizķeršanas. Esam pateicīgi visiem, kuri piedalījās mūsu festivālā, jo turnīrs pagāja kā vienmēr lieliski!

SERGEJA SIDOROVA FOTOREPORTĀŽA

BORISA SIMSONA FOTOREPORTĀŽA