EIROPAS SPĒLES MINSKĀ!


Otrajās Eiropas spēlēs, kuras norisinājās Minskā piedalījās vairāk kā 5000 sportistu.
Latviju pārstāvēt devās 53 sportisti no kuriem 3 bija džudo cīkstoņi.
Šajās prestižajās sacensībās piedalījās mūsu kluba pārstāvji Dmitrijs Fedosejenkovs (-73kg) un Jevgenijs Borodavko (-100kg) pavadībā ar galveno treneri Vladimiru Grillu un Raivi Čakstiņu.

Dmitrijs pārliecinoši uzsāka sacensības uzvarot gruzīnu izcelsmes sportistu no Kipras (Rudolf Kourtidis) ar sāpju paņēmienu. Tālāk viņam pretim stājās ambiciozs džudists no Izraēlas (Gemer din Yaacov), cīņas sākumā Dmitrijs veiksmīgi izpildīja metienu uz atzīmi waza-ari un cīņas vidū paņēma uz noturēšanu, bet līdz Ippon pietrūka 1! sekunde… 15 sekundes līdz cīņas beigām Izraēlietis veica bīstamu uzbruku un pārspēja mūsu sportistu ar atzīmi Ippon.

Jevgenija Borodavko pirmā cīņa bija ar turnīra favorītu no Beļģijas (Toma Nikiforov), kurš ir pagājušā gada Eiropas čempions. Neskatoties uz to, Jevgenijs bija ļoti labi sagatavojies šai cīņai taktiski kā arī jutās viņa gribasspēks un vēlme uzvarēt! Cīņas gaita bija līdzīga un visā garumā bīstami uzbruka Jevgenijs nopelnot 2 reizes brīdinājumu shido pretiniekam.. paliekot 10 sekundēm līdz cīņas beigām Ņikiforovam tomēr izdodas uzsākt bīstamu uzbrukumu, kas tika atzīmēts ar Waza-ari un iegūstot uzvaru pēdējās sekundēs.

Kā uzsvēra galvenais treneris Vladimir Grill – puiši bija labi gatavi fiziski un stipri motivēti, tomēr šoreiz pietrūka tā saucamās sporta veiksmes!

Paldies visiem, kas atbalstīja!!!

Jau pēc 2 nedēļām Jevgenijs cīnīsies Grand Pri Budapest – turēsim īkšķus par viņa uzvarām!

FOTO