BRONZA GRAND SLAM Abu Dhabi!


Lielu gandarījumu izjūta visi džudo cienītāji, kuri vēroja Latvijas vadoša džudista Jevgenija Borodavko (svara kategorija -100 kg) dalību GRAND SLAM turnīrā, kas norisinājās Abū Dabi. Spēcīga, skaista, daudzveidīga Jevgenija cīņa, neatstāja nevienu vienaldzīgu.

Mūsu kluba biedra pretinieks pirmajā kārtā bija Kazahstānas džudists KOZYBAYEV Adilk. Pirmā cīņa vienmēr ir diezgan sarežģīta, jo jātiek gala ar uztraukumu. Taču mūsu sportists lieliski aizvadīja cīņu, kur parādīja lielisku fizisko un tehnisko sagatavotību. Pēc pirmās cīņas, Jevgenijs skaisti un pareizi aizvada otro cīņu ar Gruzijas džudistu TAVELURI Lasha. Pēc Jevgenija metiena UCHI MATA, kuru tiesnesis novērtēja ar atzīmi WAZA-ARI, Gruzijas sportists centās saasināt cīņu, izgrūst Jevgeniju ārpus tatami. Bet arī šajā situācijā mūsu sportistam izdodas pārspēt gruzīnu, izpildot metienu SUMI-GAESHI.

Trešā cīņa par uzvaru sava apakšgrupā bija īpaši smaga. Ar savu pretinieku PALTCHIK Peter Jevgenijs tikās jau vairākas reizes. Iepriekšējā viņu cīņa beidzas par labu Jevgenijam, taču Abū Dabi Izraēlas džudists bija nepārspējams un mūsu kluba biedrs diemžēl neko nevarēja izdarīt.
Izraēlas sportists iekļūst pusfinālā, bet Jevgenijs gatavojās cīņai par bronzas medaļu.
PALTCHIK Peter kļūva par turnīra uzvarētāju, kur fināla cīņā pārliecinoši pārspēja Azerbaidžānas džudistu GASIMOV Elmar.

Austrijas džudists BOEHLER Laurin neizgāja uz cīņu ar mūsu sportistu, sakarā ar gūto traumu iepriekšējā cīņā. Cīņā par trešo vietu Jevgenija pretinieks bija džudists no Portugāles FONSEKA Jorge. Titulētais Portugāles sportists pazīstams ar savu ātrumu, neparedzamiem uzbrukumiem un lielisku fizisko sagatavotību. Cīņa solīja būt diezgan interesanta un skatītāji ar nepacietību gaidīja tas sākumu. Cīņa sākās dinamiski, pretinieki apmainījās ar uzbrukumiem, FONSEKA vairākkārt centās izpildīt metienu, taču Jevgenijs spēja to nepieļaut. Viena no tādiem momentiem Jevgenijs lieliski sajūta situāciju un sagrieza portugāli uz muguras un pabeidza cīņu ar noturēšanu. Mūsu sportistam – GRAND SLAM turnīra BRONZA!

Apsveicam Jevgeniju, viņa treneri Vladimiru Grillu, kurš visa turnīra laikā atbalstīja mūsu sportistu, un visus kas palīdzēja gatavoties turnīram. Mūsu mērķis – veiksmīgs starts Tokio Olimpiskās spēlēs kļūst aizvien reālāks.