Golden Score

GOLDEN SCORE ir starptautisks  turnīrs ar oriģinālām izmaiņām pamatnoteikumos. No paša cīņas sakuma darbojas Golden Score noteikums, kas nozīmē, ka cīņa var beigties dažu sekunžu laikā, uzreiz pēc pirmās tiesnešu novērtētas kustības. Tas padara sacensības dinamiskas, bet rezultātus neparedzamus. Bet ja džudists uz tatami ir pasaules čempions vai Olimpisko spēļu medaļnieks, tad turnīra vērtība pieaug vairākārt. Aizraujoša sporta darbība vienmēr notiek spilgtas šovprogrammas un slaveno viesu vizīšu pavadībā. Šis princips palika nemainīgs no turnīra dibināšanas dienas, attiecībā uz pārējiem aspektiem ir notikušas dažas izmaiņas. Viss sākās ar divām svara kategorijām, tad tās palika trīs, bet vēlāk par turnīra formātu kļuva komandu sacensības.

Turnīra vēsture sākās 2006. gadā. Šo gadu laikā par tā dalībniekiem kļuva Olimpiskie čempioni Igors Makarovs (Baltkrievija), Ilias Iliadis (Grieķija), Iraklijs Cirekidze (Gruzija), pasaules čempioni Georgijs Zantaraja (Ukraina), Kreigs Fellons (Lielbritānija), Vitālijs Makarovs (Krievija), Eiropas čempioni Ariels Zeevi (Izraēla), Valentīns Grekovs, Vladimirs Soroka, Genādijs Belodeds (visi no Ukrainas), Dirks Van Tihelts (Beļģija), Martins Padars (Igaunija), Miklošs Ungvari (Ungārija), Andreas Tolcers (Vācija), Zaza Kedelašvili (Gruzija), Āzijas čempions Abdullo Tangrijevs (Uzbekistāna) un daudzi citi titulēti sportisti.

Gandrīz visi Latvijas sportisti ir kāpuši uz GOLDEN SCORE turnīra tatami. Par pirmo medaļnieku 2007. gadā kļuva Raivis Čakstiņš, 2008. gadā viņa piemēram sekoja Jevgenijs Borodavko. Bet jau 2009. gadā Latvijas publika aplaudēja pirmajam turnīra uzvarētājam no Latvijas – Konstantīnam Ovčiņņikovam. Tajā pašā turnīrā sudraba medaļas izcīnīja Deniss Kozlovs un Jevgenijs Borodavko, bet bronzas godalgu – Viktors Reško.  Panākumu kulminācija bija 2010. gadā, kad Latvijas izlase savas publikas acu priekšā spēja izdarīt sensāciju, ieņemot pirmo vietu. Bet vēl reiz pieradīt savus spēkus Latvijas komanda varēja jau 2011. gadā, atkārtoti ieņemot  pirmo vietu.