JUDO BĒRNU FESTIVĀLS LIDO 2017

11. – 12.novembrī Rīgas Sporta manēžā (Maskavas iela 160) norisinājās „JUDO bērnu festivāls”, kuru organizēja džudo klubs LIDO.  

No sākumā neliels ieskāts vēsturē. Ne daudzi zin, ka rīdzinieki ar džudo iepazinās Rīgas Sporta manēžā. Tieši šeit 1967.gadā notika grandiozā cīņa starp Holandes un PSRS izlases komandam. Tieši to reiz Holandes komandas sastāvā uz tatami iznāca „čempionu čempions” Antons Hesinks, pirmais eiropietis, kurš izbeidza japāņu džudistu uzvaru virkni nozīmīgākājos turnīros.

1997.gadā japāņu meistari atzina Antona Hesinka tehniku un talantu un piešķira viņam 10.dan – vienīgām eiropietim.

Festivālam ir savas tradīcijas. Pirmo reizi festivāls Rīgā bija organizēts 2007.gadā.  Kopš tā laikā tika organizēts septiņas reizes, un katru reizi tajā satiekas simtiem puišu un meitenes, kuri vēlējās ne tikai pacīnīties uz tatami, bet arī apskatīties mūsu skaisto pilsētu, atrast jaunus draugus uz paziņas.

Šogad festivālā piedalījās jaunie sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Slovēnijas un Polijas. Protams arī kupla skaita bija Latvijas džudo klubu sportisti. Turnīrs notika uz pieciem tatami, uz kuriem cīnījās ap 700 džudistu. Turnīra viesus un dalībniekus izklaidēja mūsu kluba talismans – lapsēns KITSUNE, kurš šogad uzaicināja arī savus draugus no LIDO, lācīti, zaķi un bītīti. Pārtraukumos viņi uzcienāja bērnus un pieaugušos ar konfektēm, kā arī fotografējas ar festivāla dalībniekiem.

Mēs pateicamies visiem, kuri piedalījās mūsu festivālā un gaidam visus arī nākamājā gadā.

 

Apsveicam turnīra uzvarētājus, medaļniekus, viņu vecākus, trenerus un atbalstītājus.