Mūsu sludinājumi

13-11-2017 01:15

JUDO BĒRNU FESTIVĀLS 2017

11. – 12.novembrī Rīgas Sporta manēžā (Maskavas iela 160) norisinājās „JUDO bērnu festivāls”, kuru organizēja džudo klubs LIDO.

No sākumā neliels ieskāts vēsturē. Ne daudzi zin, ka rīdzinieki ar džudo iepazinās Rīgas Sporta manēžā. Tieši šeit 1967.gadā notika grandiozā cīņa starp Holandes un PSRS izlases komandam. Tieši to reiz Holandes komandas sastāvā uz tatami iznāca „čempionu čempions” Antons Hesinks, pirmais eiropietis, kurš izbeidza japāņu džudistu uzvaru virkni nozīmīgākājos turnīros. 1964.gadā 23.oktobrī Hesinkam izdevas fināla cīņā pārspēt mājinieku un turnīra favorītu Akio Kaminagi, un kļūt par pirmo Olimpisko čempionu absolūtajā svara kategorijā. 1997.gadā japāņu meistari atzina Antona Hesinka tehniku un talantu un piešķira viņam 10.dan – vienīgām eiropietim.

Bet atgriežamies pie festivāla... Festivālam ir savas tradīcijas. Pirmo reizi festivāls Rīgā bija organizēts 2007.gadā.  Kopš tā laikā tika organizēts septiņas reizes, un katru reizi tajā satiekas simtiem puišu un meitenes, kuri vēlējās ne tikai pacīnīties uz tatami, bet arī apskatīties mūsu skaisto pilsētu, atrast jaunus draugus uz paziņas. Tieši tāpēc tika pārdomāta un organizēta ne tikai sporta, bet arī izklaides programma – ekskursija Rīgā un Jūrmalā, atpūta akvaparkā. Turnīru ir apmēklējuši sportisti un viņu treneri no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Turcijas, Polijas, Šveices, Beļģijas, Izraelas un Vācijas... Starp turnīŗa goda viesiem bija izcīli sportisti: Olimpiskais čempions Sergejs Novikovs,  daudzkārtējais starptautisko turnīru uzvarētājs, Eiropas čempions, Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs ne tikai džudo, bet arī sumo, leģendārais Habiļ Biktašev, Krievijas nopelniem bagātais treneris, sporta centra vadītājs Vladimirs Zajcevs. Pēc kluba prezidenta Gunāra Ķirsona ielūguma, turnīra atklāšanā piedalījās Latvijā pazīstāmi politiķi, biznesmeņi. Džudo pasaulē pazīstāmi – Seulas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, sporta meistars Vladimirs Šestakovs un Maskavas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Aleksandrs Jackevičs darīja visu, lai turnīrs tiktu organizēts augstākājā līmenī. Sacensību organizatori mainīja turnīra formātu, lai padarītu to aizraujošāku un neparedzamāku.

Šogad festivālā piedalījās jaunie sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Slovēnijas un Polijas. Protams arī kupla skaita bija Latvijas džudo klubu sportisti. Turnīrs notika uz pieciem tatami, uz kuriem cīnījās ap 700 džudistu. Turnīra viesus un dalībniekus izklaidēja mūsu kluba talismans – lapsēns KITSUNE, kurš šogad uzaicināja arī savus draugus no LIDO, lācīti, zaķi un bītīti. Pārtraukumos viņi uzcienāja bērnus un pieaugušos ar konfektēm, kā arī fotografējas ar festivāla dalībniekiem. Ieraugot lieliski noformēto zāli, precīzu tiesnešu un ORG komandas darbu, var secināt, ka turnīra organizācijā tika ieguldīts liels darbs.

Turnīra uzvarētājus un medaļniekus apbalvoja goda viesi:

Vladimirs Šestakovs – Džudo kluba LIDO valdes priekšsēdētājs, Seulas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs.

Gunārs Ķirsons – Džudo kluba LIDO prezidents.

Jevgēnijs Borodavko – Eiropas un pasaules čempions U-21, 3-kārtējais Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs, triju Olimpisko spēļu dalībnieks.

Vsevolods Zeļonijs – LDF prezidents, Sidnejas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, 3.vieta pasaules čempionātā, 3-kārtējais Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs, 2-kārtējais Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs.

Deniss Kozlovs – Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs, vairāku prestīžo turnīru (Grand Prix, Grand Slam) dalībnieks un medaļnieks.

Aigars Milenbergs–2.vieta Eiropas čempionātā junioriem, 3.vieta EYOF kadetiem, vairāku prestīžo turnīru (Grand Prix, Grand Slam) dalībnieks.

Gatis Milenbergs – LDF sporta direktors. Džudo kluba „KYODAI” valdes priekšsēdētājs.

Jevgēņijs Korols–LDF valdes loceklis, A/S Rīgas siltums valdes loceklis.

 Jevgēnijs Saproņenko – Atēnas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs sporta vingrošanā, IGYM un LNK bokss valdes priekšsēdētājs.

Mūsu kluba treneri, vadība, vecāki sportisti, viņu vecāki ir izdarījuši visu, lai turnīrs norisinātos precīzi un skaisti. Mēs pateicamies viesiem, kuri piedalījās šajā lielājā turnīrā.

Festivāla otrā diena sākas ar cīņas dienu, kuru vadīja kluba galvenais treneris Jevgenijs Ļvovs. Turnīra turpinājumā sekoja cīņas jaunākās vecuma grupās, kuras bija ļoti saspringtas un noslēdzas tikai vēlu vakarā. Mūsu kluba sportisti izcīnījas lielo komandu kopvērtējuma kausu. Otro vietu izcīnīja Vsevoloda Zeļonija džudo skola, bet trešo vietu Krievijas komanda no Kaļiņingrādas.
Tradicionāli festivāls tiek rīkots džudo kluba LIDO dibināšanas dienā, kas ir vēl viens iemesls džudo draugiem satikties uz tatami. Mēs pateicamies visiem, kuri piedalījās mūsu festivālā un gaidam visus arī nākamājā gadā.

Apsveicam turnīra uzvarētājus, medaļniekus, viņu vecākus, trenerus un atbalstītājus.

Piedāvājam Aleksandra Lando fotoreportāžu

Dienas foto

Džudo klubs LIDO

Dienas video

Džudo klubs LIDO vairāk nekā klubs

Kalendars